Blat kuchenny a reszta kuchni

Dzisiaj coraz częściej decydujemy się na zakup nowego blatu do kuchni – jest to bowiem naprawdę bardzo szybki i stosunkowo tani sposób na to, aby odświeżyć całą kuchnię. Pytanie jednak pojawia się, w jaki sposób dobrać takie blaty kuchenne do reszty kuchni?

1) Styl

 

Pierwsze i najważniejsze to styl – taki blat w żadnym razie nie może odbiegać specjalnie stylem aranżacji od reszty pomieszczenia. To jednak nie oznacza że blaty kuchenne drewniane będą pasowały tylko i wyłącznie do stylu rustykalnego. Po prostu jeśli mamy bardzo elegancki pokój, należy wybrać także wytworne, gładkie drewno w stonowanej barwie, natomiast, jeśli kuchnia urządzona jest bardziej swojsko, to można zainwestować w blaty kuchenne np. ceramiczne, z płytkami imitującymi dawne wzory.

 

2) Barwa

 

Oprócz stylu trzeba także pomyśleć nad najlepszą barwą blatu kuchennego. I tu ponownie – każdy rodzaj blatu, jaki nam się spodoba, możemy wykorzystać, niemniej jednak warto mieć na uwadze to, żeby dopasować odpowiednio kolor, a konkretniej jego barwę i odcień.

3) Warunki techniczne

 

Na koniec warto jednak pomyśleć trochę o tym, w jaki sposób nasza kuchnia jest użytkowana. Jeśli bowiem często coś się wylewa, przeciera, ktoś kładzie nierozważnie noże, gorące przedmioty itp. to możliwe, że wyżej niż wartości estetyczne powinno się postawić wytrzymałość i inne parametry techniczne, jakie cechują drogie i naprawdę dobre blaty kuchenne.