Ciekawe pomysły na nowoczesne aranżacje wnętrz

Osoby, które remontują swoje mieszkania lub tworzą własne wnętrza od podstaw szukają ciekawych, oryginalnych pomysłów, które będą odzwierciedleniem charakterów samych mieszkańców. Poniżej podpowiadamy jakie są aktualne trendy w wykończeniu wnętrz oraz jakie materiały to prawdziwy „must have”.

Drewno

Drewniane podłogi, drewniane meble to zawsze modne materiały, które nie tylko elegancko wyglądają, ale i świetnie sprawdzają w każdym pomieszczeniu. Drewno kojarzy się bowiem z klasyką i ponadczasowością. Dodatkowo trzeba podkreślić, iż drewno jest materiałem bardzo trwałym, które odporne jest na wiele czynników.

Beton

Beton na podłogach i ścianach to prawdziwy hit. Wiele osób stawia właśnie na takie surowe elementy w swoich czterech ścianach. Mimo iż nie jest to zbyt tani materiał, wydawać by się mogło, że moda na niego szybko przeminie. Wiele osób niekoniecznie jest do niego przekonanych, ale ma też swoich zwolenników.

Mozaika kamienna

Kamień od zawsze był elementem widocznym i sprawdzającym się w naszych wnętrzach. Mimo naturalnych kształtów i kolorów, w odpowiedniej kompozycji i przy doskonałym oświetleniu prezentuje się bardzo nowocześnie i designersko. Taka mozaika kamienna świetnie wygląda jako dekoracja na jednej ścianie w widocznym miejscu lub jako wypełnienie przestrzeni między szafkami kuchennymi. Wiele osób nie wyobraża sobie także łazienek i pryszniców bez mozaiki kamiennej, która idealnie sprawdza się w tym miejscu i świetnie wygląda w połączeniu z drewnem.

Szkło

Szkło towarzyszy nam wszędzie. Zastosowane jest w drzwiach wewnętrznych, w meblach, a elementy dekoracyjne szklane cały czas są modne i eleganckie. Aktualnie, dekoratorzy oraz projektanci stawiają na czyste szkło (lub mleczne). Wszelkie kolorowe ozdobniki szklane są już jak najbardziej passe.

Jak wynika z powyższego, możliwe jest urządzenie domu w zgodzie z naturą i w połączeniu bardzo prostych, naturalnych materiałów. W efekcie powstanie bardzo minimalistyczna, efektowna , oryginalna i niezwykle stylowa przestrzeń.