Czym są płytki vives?

Podczas urządzania nowych pomieszczeń w czasie remontu wielokrotnie w momencie kupowania elementów wykończeniowych przemknie słowo płytki vives. Dla kogoś, kto nie jest obeznany w światku dekoracyjnym i wykończeniowym, może to być pierwszy kontakt z tym określeniem. Czym zatem ono jest i czy faktycznie warto się zainteresować takim płytkami?

Płytki vives — czym są?

Pod nazwą płytki vives kryje się po prostu ich producent, czyli firma o takiej nazwie. Płytki tego typu dostępne są od naprawdę wielu lat, ponieważ pierwsze modele pojawiły się już w roku 1957. Płytki tego typu produkowane są przez hiszpańskiego producenta, który oferuje je zarówno w wersji ceramicznej, jak i również gresowej. To, co szczególnie przykuwa w nich uwagę klientów i powoduje tak dużą popularność na całym świecie, to niezwykłe i zupełnie niepowtarzalne wzornictwo, lecz także ogromna trwałość i wytrzymałość.

Co warto wiedzieć o takich płytkach?

Co jednak warto dokładnie wiedzieć o tych płytkach, zanim zacznie się rozważać ich zastosowanie we własnych pomieszczeniach? O czym trzeba będzie pamiętać, gdy już padnie decyzja właśnie na tego producenta?
Przede wszystkim bardzo ważne jest to, że płytki tego typu występują w bardzo nietypowych kształtach, których nie sposób jest znaleźć u innych producentów. Jest to poniekąd zaleta, a nie wada, ponieważ dzięki temu wymiary będzie można konkretnie dopasować pod aranżacje danego pomieszczenia.
Drugą bardzo ważną cechą takich pytek jest ich nietypowa jasność i wzornictwo, które już na pierwszy rzut oka powodują silne skojarzenia z krajem, w którym powstawały, czyli z Hiszpanią.