Dlaczego warto inwestować w okna drewniane energooszczędne?

energooszczędne okna drewnianeDrewniane okna energooszczędne są nie tylko bardzo piękne, ale również niesłychanie wytrzymałe, zwłaszcza jak zadba się o ich odpowiednią konserwację. Okna drewniane są także bardzo ciche i doskonale redukują dopływ hałasu do wnętrza mieszkania. W dzisiejszych czasach to właśnie hałas jest jedną z najważniejszych przyczyn wielu chorób cywilizacyjnych, dlatego też pasywne okna drewniane są nie do przecenienia.

Bezpieczeństwo i ochrona przed włamaniami

Bardzo wiele osób decyduje się na zakup okien drewnianych, ponieważ są one niesłychanie solidne i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Niestety w dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych włamań oraz kradzieży, dlatego też kwestie bezpieczeństwa odgrywają bardzo ważną rolę. Drewniane okna energooszczędne wykonane są w wysokiej jakości materiałów w dbałości o nawet najmniejsze elementy, dzięki czemu są wspaniałą zaporą przed złodziejami i co najważniejsze mogą uprzykrzyć życie nie jednemu rabusiowi. W Polsce rekordy popularności biją przede wszystkim okna antywłamaniowe, które posiadają mniej lub bardziej profesjonalne zabezpieczenia przed złodziejami. Markowe okna od renomowanych producentów posiadają bardzo wysoką klasę odporności na włamania na poziomie RC1 oraz RC2. Drewniane okna pasywne mają przeważnie klejone szyby na całym obwodzie oraz specjalne punkty ryglujące, dzięki czemu w kwestiach bezpieczeństwa nie mają sobie równych.

Zróżnicowane estetycznie okna drewniano-aluminiowe

Warte uwagi są nie tylko okna w 100% wykonane z drewna, ale również nowoczesne okna aluminiowo-drewniane, które zyskują coraz większe grono zwolenników i coraz częściej pojawiają się w sprzedaży. Największa przewaga aluminium nad drewnem polega na tym, że profile aluminiowo-drewniane mają dowolnie formowane nakładki aluminiowe, dzięki czemu można osiągnąć bardzo wiele wzorów zewnętrznych. Dopasowanie okien do projektu budowanego domu jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem, dlatego też im większy wybór tym lepiej. Okna aluminiowo-drewniane to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na minimalizm oraz prostotę. W sprzedaży znaleźć można również eleganckie okna aluminiowo-drewniane, które posiadają oryginalne i bardzo kanciaste kształty. Dzięki połączeniu drewna i aluminium można tworzyć naprawdę pomysłowe i niepowtarzalne aranżację wnętrz i spełniać nawet największe fantazje.

Sprawdź cennik okien i wybierz idealny profil do swojego domu lub mieszkania.

Pielęgnacja okien

Aby okna drewniane energooszczędne prezentowały się okazale, nawet po wielu latach użytkowania, należy zapewnić im odpowiednią pielęgnację. W sklepach można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych preparatów, które służą do pielęgnacji drewnianych okiem. Dużą zaletą okien drewnianych w odróżnieniu do okien plastikowych jest to, że można dowolnie zmieniać ich kolor. Farby do drewna dostępne są w wielu różnych kolorach, a co najważniejsze są one bardzo tanie. Malowanie okien, to również idealny sposób, aby przywrócić starym oknom ich ukryte piękno i nadać im nowego blasku.

Zamieszczono w: Okna