Dobre elementy wyposażenia szafy

Szafa to zawsze jeden z większych zakupów meblarskich do domu. Konkretna pojemna szafa, wykonana z drewna, to naprawdę bardzo duży koszt. Często na ostateczną cenę szafy wpływ ma nie tylko ogólny design, materiał, z którego została ona wykonana, ale też drobne elementy wyposażenia. Zamek baskwilowy, inteligentny system organizacji szafy w środku, czy wreszcie możliwość podświetlenia szafy, mogą wpłynąć na ostatecznie wyższą cenę produktu.

Czym jest zamek baskwilowy

Czym jest sam zamek baskwilowy? Z pewnością słyszały o nim tylko osoby związane z branżą meblarską. To profesjonalny zamek do montowania do szaf, który jest bardzo wytrzymały i sprawia, że wnętrze szafy jest zdecydowanie lepiej zabezpieczone. Jak z łatwością można się domyśleć, tego typu zamki stosuje się nie tylko w szafach do przechowywania odzieży, ale też na przykład w szafach na dokumenty. Świetne produkty znajdziesz na https://www.belmeb.pl/zamek-baskwilowy-3680.html.

Sprytnie zorganizowane wnętrze szafy

Powracając jednak do szaf do przechowywania ubrań i akcesoriów – im sprytniej wyposażone wnętrze, tym często wyższa cena szafy. Pojedynczy drążek na ubrania raczej nie podniesie drastycznie ceny. Jeżeli natomiast w szafie ma się specjalne szuflady do przechowywania na przykład krawatów, innych akcesoriów, koszyki na bieliznę, czy podwójne drążki na odzież wizytową i i garnitury, cena szafy będzie już wyższa. Warto zwracać uwagę jednak na wnętrze szafy i jej wyposażenie, w tym również na zastosowane zamki, szczególnie jeżeli przechowuje się drogą odzież.