Gres w naszym domu

salon wykończony gresem

Płytki gresowe kilka lat temu kojarzyły nam się z czymś co kładziemy w korytarzach czy mniej reprezentacyjnych miejscach. Ale to stopniowo się zmienia…

Czym charakteryzują się płytki gresowe? W jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Gres to rodzaj płytki ceramicznej, która powstaje w procesie stopienia. Płytki gresowe które kupisz online w Banyo są odporne na uszkodzenia, cechują się wyjątkowo mała nasiąkliwością…

Gres techniczny jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia czy zabrudzenia. Idealnie nadaje się do pomieszczeń, w których podłoga jest podatna na zabrudzenia i uszkodzenia. Gres możemy też położyć na zewnątrz, na przykład na tarasie. Płytki są odporne na działanie czynników atmosferycznych, a więc mrozy czy upały nie są im straszne. Nie musimy się martwić o to, że nasz taras nie przetrwa zimy.

Inny rodzaj płytek to gres szkliwiony, inaczej nazywany gresem porcelanowym. Gres porcelanowy również charakteryzuje się wysoką odpowiedzialność na uszkodzenia i ścieralność. Taki gres wygląda zdecydowanie atrakcyjniej niż gres techniczny.

Dlatego możemy go położyć na podłogach i ścianach w takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka. To świetny wybór ponieważ gres jest odporny na zabrudzenia i niestraszne mu też detergenty. Dzięki temu możemy utrzymać kuchnię i łazienkę w idealnej czystości.

Jaki wzór płytek wybrać?

W tym przypadku mamy ogromny wybór wzorów i kolorów. Bez problemu znajdziemy płytki, które imitują swoim wyglądem drewno czy kamień czy tak modny w ostatnich latach beton architektoniczny. Dlatego płytki pasują do wielu stylów we wnętrzach. Każdy z nas znajdzie wzór dopasowany do naszych potrzeb.