Jak dobrać lampę do kuchni oraz jadalni

Dobór odpowiedniego oświetlenia ma niebagatelne znaczenie zarówno dla funkcjonalności, jak też estetyki i ogólnego wystroju wnętrza. Do kuchni oraz jadalni lampy warto wybrać szczególnie starannie – powinny one podkreślać charakter wnętrza i nadawać mu przytulności w przypadku jadalni, zaś przypadku kuchni charakteryzować się po prostu funkcjonalnością (dobrze oświetlenie robocze miejsce pracy).

Lampy do jadalni

Współczesne jadalnie projektowane są z najwyższą starannością. Często stanowią osobne pomieszczenie w domu, bywają wydzielone w salonie lub w pokoju dziennym. Zastosowanie tam oświetlenie ma zatem podkreślać charakter właśnie tego miejsca. No właśnie dlatego bardzo często właściciele domu decydują się na zamontowanie górnego oświetlenia bezpośrednio nad stołem. To doskonałe rozwiązanie wizualne – w przypadku wysokich wnętrz taka wisząca lampa utrzymana na przykład w stylu loftowym lub skandynawskim, współczesnym lub retro, wygląda fantastycznie i tworzy wyjątkową atmosferę. Światło powinno być regulowane, tak by w zależności od potrzeb w tej części domu było odrobinę jaśniej lub odrobiną ciemniej i bardziej przytulne. Modne lampy do jadalni są zatem ważnym punktem wystroju tego wnętrza.

Wygodne lampy do kuchni

Wybierając lampę do kuchni warto natomiast zwrócić uwagę na aspekty funkcjonalne- sprawdź https://bihome.pl/Jadalnia-lampy – lampy zamontowane w pobliżu szafek kuchennych czy kuchenki oraz okapu, powinno być utrzymane jak najbliżej sufitu. Świetnie sprawdzi się tutaj punktowe oświetlenie sufitowe lub plafony – wiszące lampy warto natomiast zastosować na przykład nad wyspą kuchenną. Warto wybrać modele pasujące do siebie – wtedy lampa w jadalni będzie świetnie współgrać z lampą nad wyspą, tworząc doskonałą całość.