Jak kupić tanie, ale ładne fototapety?

ładna fototapeta na ścianę

Fototapety i tapety przechodzą swój renesans. Można je znaleźć w wielu modelowych ekspozycjach najnowszych trendów wnętrzarskich, ale też w domach zwykłych mieszkańców. Dla wielu osób fototapeta to sposób na zakrycie brzydkiej ściany, ale dla innych trend, który chcą zastosować, aby mieć modne mieszkanie. Ceny fototapet znacznie się różnią, a niekoniecznie różnica w cenie idzie wraz z jakością.

Tanie fototapety – jak kupić?

Przede wszystkim tanie fototapety nie muszą być złe jakościowo. Warto kupować fototapety winylowe, które są w średniej cenie pomiędzy papierowymi a tapetami na fizelinie. Są one odporne na uszkodzenia, promieniowanie słoneczne wpadające przez okna czy też nie nasiąkają wodą od zmywania podłóg czy parą wodną, która może wydostać się z kuchni czy z łazienki.

Najtańsze fototapety można dostać online lub w marketach budowlanych. Zawsze trzeba jednak zwracać uwagę na wymiary fototapety, ponieważ najczęściej podawana jest cena „od” oznaczająca cenę za najmniejszy wymiar. Niestety fototapety z konkretnym obrazem – o tutaj, nie da się przedłużyć czy dorobić tak jak zwykłej tapety ze wzorem, dlatego tak istotne jest kupienie odpowiedniego rozmiaru.

Co jeszcze na ścianę?

Oprócz samych fototapet przedstawiających głównie naturę i miejskie widoki popularne są też wzorzyste tapety. Tutaj też można wybrać różne rodzaje materiałów, z których są zrobione, ale i winylowe dobrze się sprawdzą. Najpopularniejsze są wzory geometryczne, ponieważ taki jest teraz trend. Ale i dużą popularnością cieszą się wzory typu glam – złote, srebrne wzory na ciemnych tłach, które sprawiają, że ściana będzie wyglądać bardzo elegancko i będzie miała ten błysk, który przyciągnie na ścianę spojrzenie. Przy czym taką mocną tapetę stosuje się tylko na jednej ścianie, a pozostałe po prostu maluje pod kolor, aby zbytnio nie obciążać pomieszczenia optycznie.