Jak umiejętnie stosować obrzeża meblowe

Piękne meble to bez wątpienia nie tylko funkcjonalny, ale też uroczy element wyposażenia każdego domu. Niestety z biegiem czasu meble niszczą się, nawet jeżeli wyjątkowo się o nie dba. Piętą achillesową bardzo wielu budżetowych kompletów mebli są obrzeża meblowe, które po jakimś czasie zaczynają odstawać i odklejać się, a czasami nawet łamać.

Obrzeża meblowe w szerokim wyborze

obrzeża meblowe

Na szczęście obrzeża meblowe można kupić i wymienić na własną rękę np: https://www.belmeb.pl/plyty-meblowe/obrzeza.html, aby w ten sposób odświeżyć wygląd szafy, komody czy kompletu mebli w kuchni. Obrzeża do mebli to cienkie paski, które wykonane są z odpornego materiału, za pomocą których wykańcza się miejsca przecięcia płyty MDF lub płyty pilśniowej. Dzięki takim obrzeżom, w tym miejscu płyta nie niszczy się, a cały mebel zdecydowanie prezentuje się bardziej schludnie. Obrzeża można kupić w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu z łatwością uda się je dopasować do posiadanego kompletu mebli.

Meble robione własnoręcznie

Własnoręcznie robione meble, na przykład do piwnic czy garaży, do pokoju dziecięcego czy po prostu jako element wystroju domu, również warto wykończyć za pomocą obrzeży meblowych. Współcześnie można kupić obrzeża imitujące nawet marmur, bo okleina z imitacją marmurowej płyty jest bardzo często wykorzystywana do metamorfozy mebli kuchennych. Dzięki obrzeżom, każdy własnoręcznie przygotowany mebel do domu, będzie wyglądał jeszcze lepiej.