Jak wybrać fotele do salonu?

Przy planowaniu salonu zazwyczaj skupiamy się na wygodnej i estetycznej sofie, dużej i funkcjonalnej szafie, zaś o fotelach do salonu myślimy na końcu, dopasowując je do reszty umeblowania. Wybór fotela nie jest sprawą tak prostą, jakby się wydawało. Nieodpowiednio dopasowany wpływa na całą aranżację, potrafi zagracić salon, ograniczyć przestrzeń.

FOTELE DO SALONU O MAŁEJ POWIERZCHNI

W przypadku małej powierzchni fotele do salonu nie powinny ograniczać już i tak niewielkiej przestrzeni. Warto pomyśleć o na przykład większej sofie i jednym fotelu. Ważne by były to wygodne fotele lub fotel. Niewielki salon może być optycznie powiększony przez zastosowanie mebli o delikatnych, opływowych liniach, które przybierają różnego rodzaju geometryczne kształty.

FOTELE DO DUŻEGO SALONU

W przestronnym i dużym salonie fotel może zagrać główną rolę, bez żadnych ograniczeń. Spełnia zarówno funkcje użytkowe, jak i może być ozdobą pomieszczenia. Wykorzystywane współcześnie zestawy mebli często nawiązują do jakichś konkretnych stylów lub epok w sztuce. I tak na przykład duże tapicerowane wygodne fotele wyposażone w drewniane podłokietniki i głębokie siedziska świetnie się skomponują z nowoczesną, minimalistyczną stylizacją, nadając jej przytulność, co jest istotne w przypadku dużych i chłodnych pomieszczeń. Łącząc fotele ze stolikiem do kawy oraz ładnie wykonanymi pufami można otrzymać efekt bardzo przyjemnego kącika do relaksu.