Jak wybrać uchwyty meblowe?

Uchwyty meblowe pełnią całkiem sporą rolę w aranżacji wnętrz. Przede wszystkim bowiem dają możliwość stworzenia naprawdę doskonałego nastroju poprzez drobną rzecz. Pozostaje jednak pytanie, jak wybrać takie, które naprawdę spełnią tę dekoracyjną rolę?

1) Uchwyty meblowe a styl mieszkania

Na początek warto trochę rozważyć styl aranżacji mieszkania. Otóż jeśli jest on generalnie całkowicie nowoczesny, to ciężkie, mocno zdobione uchwyty meblowe rodem ze średniowiecza mogą się nie sprawdzić. Z drugiej jednak strony czasem takie połączenia pozornie niezwiązanych ze sobą stylów mogą dać ciekawe efekty, niemniej jednak trzeba z tym uważać.

 

2) Uchwyty meblowe a klamki

 

Wydawać by się mogło na pozór, że taka klamka i uchwyt do mebli niespecjalnie mają ze sobą za dużo wspólnego. Tymczasem prawda wygląda zupełnie inaczej. Otóż bowiem jeśli przykładowo klamki będą zupełnie proste i zwykłe – najtańsze, jakie tylko mogą być, zaś uchwyty będą wyjątkowo dekoracyjne, to jednak dość szybko będzie to wyglądało kiepsko.

 

3) Uchwyty meblowe a pielęgnacja

 

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czy dane uchwyty meblowe na pewno będą łatwe w pielęgnacji. Jeśli bowiem niespecjalnie, to zauważyć warto, że brudne uchwyty raczej nie przydadzą specjalnej urody żadnemu domowi.

 

Podsumowując  uchwyty meblowe wykonane artystycznie wydaja się być całkiem ciekawą opcją, niemniej jednak muszą być wybierane z umiarem.