Jaki materac do łóżka kontynentalnego?

Zdrowy sen to podstawa, dlatego bardzo ważne jest zapewnienie sobie do tego komfortowych warunków, czyli kupienie odpowiedniego materaca. Mogłoby się wydawać, że w jego wyborze nie ma niczego trudnego i wystarczy kupić pierwszy lepszy, ale nic bardziej mylnego. Jeśli pragniemy się dobrze wysypiać, należy dobrać materac do swoich indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań. Na szczęście wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. W przypadku łóżka kontynentalnego mówić można o aż trzech materacach – jeden znajduje się w skrzyni, potem mamy materac górny i na samym wierzchu znajduje się topper. 

Komfortowy sen na łóżku kontynentalnym  

Topper to nic innego jak nakładka na łóżko kontynentalne, na której śpimy, dlatego jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Zaletą topperów jest nie tylko zwiększenie komfortu snu, ale też chronienie górnego materaca przed uszkodzeniami. Toppery mają zdejmowany pokrowiec, dzięki czemu można je w każdej chwili ściągnąć i wyprać, co przekłada się na wyższy poziom higieny. Co więcej, takie nakładki skutecznie chronią przed roztoczami, na które wiele osób jest uczulonych. Dla alergików łóżka kontynentalne są strzałem w dziesiątkę. Ich uniwersalność sprawia, że dosłownie każdy może je użytkować i cieszyć się zdrowym snem. Bardzo ważne będzie to, z jakiego materiału została wykonana nakładka w postaci toppera. Na uwadze należy mieć oczywiście swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania i preferencje. Do wyboru mamy toppery wykonane z pianki wiskozowej, zimnej pianki, lateksu i naturalnych włókien. 

Jaki wybrać topper?

Topper może być wykonany z pianki wiskozowej, której zaletą jest bardzo dobre dostosowywanie się do kształtów ciała. Wynika to z termoaktywnych właściwości materiału. Z kolei jeśli topper jest zimny, pozostaje twardy – mięknie i staje się elastyczny dopiero pod wpływem ciepła. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w przypadku osób lubiących spać w cieple, borykających się z bólami pleców. Materace z pianki wiskozowej świetnie podpierają plecy i sprzyjają rozluźnieniu napiętych mięśni. Z kolei śpiącym na plecach można polecić topper z zimnej pianki, która szybko powraca do swojego pierwotnego kształtu. Zaletą będzie nie tylko optymalne podparcie ciała, ale też regulacja poziomu wilgoci. Jeśli ktoś preferuje spanie na twardszym materacu, warto wybrać ten wykonany z zimnej pianki. Dla osób śpiących na boku nadają się toppery lateksowe, czyli z miękkim wypełnieniem. Porowata powierzchnia przekłada się na dobrą przewiewność. Miłośnikom naturalnych rozwiązań można polecić topper z naturalnych włókien.