Jakie krzesło bujane do nowoczesnego wnętrza?

Czy w nowoczesnym, minimalistycznym albo loftowym mieszkaniu może stanąć fotel bujany? Wydawałoby się, że tego typu mebel raczej gryzie się z oszczędnym stylem industrialnym czy bardzo nowoczesnym, eleganckim stylem glamour. Tymczasem fotele bujane nadają się nie tylko do wnętrz retro. Dziś w sklepach dostępne są meble, które łączą komfort bujanego krzesła i nowoczesną estetykę.

Krzesło bujane do nowoczesnego mieszkania

Urządzając mieszkanie w stylu bardzo nowoczesnym, nie trzeba rezygnować z bujanego krzesła. Choć to kojarzy się z dawnymi, nieco babcinymi wnętrzami, dziś wiele firm oferuje je w zupełnie innym wydaniu, W stylu glamour doskonale odnajdzie się miękki, obity aksamitem fotel wyposażony w płozy. W mieszkaniu typu loft można zastosować krzesło metalowe czy metalowo-drewniane, tyle że w wersji bujanej – to bardzo oryginalny mebel, który na pewno przyciągnie uwagę. Do mieszkań minimalistycznych idealnie nada się fotel wykonany z plastiku, z elementami metalowymi albo drewnianymi albo w modnej wersji transparentnej.

krzesło bujane
Krzesło bujane ze sklepu MebleTkaniny.pl

Jak wybrać odpowiednie bujane krzesło?

Kupując fotel bujany, niezależnie od jego stylu, trzeba zadbać o kilka detali. Przede wszystkim mebel powinien być wykonany z trwałego, solidnego materiału. Musi być starannie wykończony, by zachwycał swoją elegancją, a także wyposażony w stabilne, mocne płozy i być odpowiednio ciężki, by w czasie bujania się nie doszło do przewrócenia się mebla. Jeśli chodzi o estetykę, warto kierować się swoimi upodobaniami, dbając jednocześnie, by wszystkie meble tworzyły spójną, estetyczną całość.