Jakie płytki do przedpokoju wybrać?

Zakup płytek do przedpokoju powinien być dokładnie przemyślany. Zwykle poszukujemy kafli, które będą trwałe, a zarazem efektowne pod względem wizualnym. Bardzo ważne są ich parametry, które bezpośrednio wpływają na komfort użytkowania. Podczas wyboru nie należy kierować się wyłącznie niską ceną. Zwykle jest to inwestycja na długie lata, gdyż zmiana wykończenia podłóg wiąże się z przeprowadzeniem remontu.

Mrozoodporne płytki do przedpokoju

idealne płytki do przedpokojuJak wiadomo, płytki do przedpokoju są w szczególności narażone na oddziaływanie negatywnych czynników, takich jak wilgoć, brud, a nawet śnieg. Istotnym jest, aby kafle były odporne na ścieranie, a także nie nasiąkały wilgocią. Dobrze jest zdecydować się na model mrozoodporny. Mogłoby się wydawać, że takie płytki przeznaczone są wyłącznie do montażu na zewnątrz. Nic bardziej mylnego. Wiele osób decyduje się na ich umieszczenie w przedpokoju – płytki będą odporne nie tylko na niskie temperatury (jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń nieogrzewanych), ale również wodę. Nawet bezpośredni kontakt z wilgocią nie wpłynie negatywnie na stan podłogi.

Antypoślizgowe płytki do przedpokoju

Niezwykle ważne jest to, aby płytki umieszczone w przedpokoju były antypoślizgowe. Parametr ten zwykle oznaczony jest literką R – z pewnością znajdziemy niezbędne oznaczenia na opakowaniu. Im wyższa jego wartość, tym bardziej antypoślizgowe są kafelki. Dlaczego należy zwrócić na to uwagę. Przede wszystkim dlatego, że gładka powierzchnia kafli w kontakcie z wilgocią może stać się zagrożeniem dla użytkowników. Chyba każdy z nas nieraz poślizgnął się lub upadł na śliskiej podłodze.