Jakie płytki wybrać do naszej łazienki?

Wybór płytek do łazienki nie jest prostym zadaniem. W sklepach znajdziemy mnóstwo kolorów i wzorów do wyboru. Można dostać prawdziwego oczopląsu. Nic dziwnego, że wiele wizyt w sklepach budowlanych kończy się potężną awanturą. Trudno nam dojść do jakiegoś kompromisu…

Dobry projekt to podstawa!

Zanim wybierzemy się do sklepu po wymarzone płytki warto wykonać projekt, który uwzględni rozmieszczenie wszystkich niezbędnych urządzeń,  na przykład wanny czy toalety. Z niego łatwo wywnioskujemy, jakie płytki najlepiej się sprawdza. Jednokolorowe czy może wzorzyste, które ożywią całe pomieszczenie. W ostatnich sezonach bardzo modne stały się płytki imitujące beton, drewno czy kamień.

Jeżeli pomieszczenie jest bardzo małe lub zdecydowaliśmy się na urządzenia o wymyślnych kształtach, to zdecydowanie lepiej wybrać płytki jednobarwne lub takie, które mają wzór nierzucający się w oczy. Dzięki temu unikniemy chaosu i przeładowania.

Wybór płytek warto dobrze przemyśleć. Remont łazienki robimy raczej rzadko, średnio co kilkanaście lat. A więc musimy być świadomi, że romantyczna łączka w łazience będzie nam towarzyszyła każdego poranka, przez bardzo długi czas.

Jeżeli nie wiem, na co się zdecydować, to warto poprosić o pomoc specjalistę. Architekta bądź sprzedawcę w sklepie budowlanym. Oni doradzą nam jakie płytki najlepiej sprawdzą się w naszej łazience. Ciekawe inspiracje  i praktyczne porady znajdziemy też w Internecie. One pomogą nam wybrać kafelki z całej masy dostępnych wzorów.

Płytki betonopodobne do nabycia pod adresem: http://ekspercilazienek.pl/plytki-betonopodobne