Jakie zamki meblowe wybrać do mebli biurowych?

Zamki meblowe można podzielić na skrzynkowe, wpuszczane, zasuwkowe, magnetyczne oraz zatrzaskowe. Które zamki będą jednak zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku mebli biurowych?

Jakie zamki meblowe do biura wybrać?

Należy mieć przede wszystkim świadomość, że w zależności od mebla, w którym planowane jest zainstalowanie zamka, należy wybrać jego rodzaj. Warto wziąć również pod uwagę poziom zabezpieczenia danego zamka. Można to sprawdzić przez ocenę zawartości szuflad i szafek. Użytkownicy, którzy potrzebują zamków, których zadaniem będzie symboliczne spełnianie swojej funkcji, nie potrzebują produktów cechujących się najwyższym możliwym poziomem antywłamaniowym.

W przypadku, gdy jednak zadaniem zamka jest zabezpieczenie przechowywanych w biurze ważnych rzeczy czy dokumentów, należy wybrać go bardzo dokładnie. Jakie zamki cechują się największą trwałością?

  • zamki z wkładką bębenkową wyposażone są w własny mechanizm, dlatego zniszczenie takiego zabezpieczenia jest bardzo ciężkie w porównaniu do modeli kasetkowych, gdzie wystarczy podważyć zapadkę.
  • Zamki zasuwkowe – produkt można bardzo łatwo „wyrwać” z danego mebla, w przypadku, gdy nie jest on wykonany z nietrwałych materiałów.

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie w każdym meblu możliwe będzie umieszczenie zamka z wkładką bębenkową. Wyjściem z takiej sytuacji może być wykorzystanie zamków skrzynkowych czy kasetowych. Z kolei do witryn warto zdecydować się na specjalne zamki witrynowe.