Kabiny prysznicowe – jaki sposób otwierania drzwi wybrać?

Przy zakupie nowej kabiny prysznicowej warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, jakość wykonania i cenę, ale również na to, w jaki sposób otwierają się drzwi. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim w przypadku niewielkich łazienek, gdzie z wiadomych przyczyn nie zawsze można skorzystać z wszystkich dostępnych rozwiązań.

Sposób otwierania drzwi ma znaczenie

W dzisiejszych czasach kabiny prysznicowe posiadają najczęściej drzwi skrzydłowe (uchylne), które są bardzo praktyczne i funkcjonalne. W większości przypadkach otwiera je się na zewnątrz kabiny, dlatego też warto zastanowić się, w którym miejscu w łazience postawić kabinę, aby wchodzenie i wychodzenie nie było problemem. Godne polecenia są nowoczesne kabiny prysznicowe, które można otwierać nie tylko na zewnątrz, ale również do wewnątrz.

Przesuwane drzwi

Bardzo wiele osób decyduje się na przesuwane drzwi, które rozsuwają się wzdłuż ścianek kabiny przy pomocy specjalnej prowadnicy albo rolek. Warto poszukać modeli, które mają wypinane rolki. Spowodowane jest to oczywiście tym, że tego typu kabiny prysznicowe Impero.com.pl zdecydowanie łatwiej jest wyczyścić. Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej drzwi składane, które składają się w harmonijkę. Największą zaletą drzwi tego typu jest to, że nie ma konieczności zostawienia dużej przestrzeni wokół kabiny. Jest to najlepszy wybór dla właścicieli małych łazienek, gdzie każdy centymetr się liczy. Jedyną wadą drzwi tego typu jest słaba szczelność, dlatego też warto inwestować w markowe kabiny prysznicowe.

Nowoczesne drzwi

Nowością na rynku jest specjalny system walk-in, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. System ten w dużym skrócie opiera się na całkowitej rezygnacji z drzwi. Dzięki specjalnej konstrukcji woda nie ma możliwości wylania się poza kabinę prysznicową.