Kilka słów o fotelach klubowych

W każdym domu znajduje się co najmniej kilka mebli, bez których wręcz nie wyobrażamy sobie funkcjonowania w mieszkaniu. Jednym z takich niezbędnych elementów wystroju jest miękki i wygodny fotel, idealny, by spędzić na nim wieczór z książką lub oglądając ulubiony film. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się fotele klubowe, których różne warianty odnajdziemy w popularnych magazynach wnętrzarskich i w ofertach salonów meblowych. Oto kilka ważnych informacji o tym szczególnym rodzaju foteli.

Czym jest fotel klubowy?

Fotel klubowy, jak sama nazwa wskazuje związany jest z jakimś klubem. W tym wypadku mowa przede wszystkim o klubie, jako miejscu spotkań, gdzie można wspólnie czegoś się napić oraz porozmawiać na interesujący temat. Fotele te występują w wielu różnych fasonach, dlatego można dopasować je do rozmaitych aranżacji (zobacz fotel klubowy w Galerii Antresola). Fotele klubowe oczywiście świetnie sprawdzą się również w mieszkaniach – zwłaszcza utrzymanych w określonej stylistyce, np. stylu angielskim lub nowoczesnym.

Bogactwo klubowych foteli

Wśród tego rodzaju mebli znajdziemy egzemplarze we wszystkich możliwych kolorach. Ich forma może nieco różnić się od siebie, jednak najczęściej siedziska te charakteryzują się wyważonymi proporcjami, podłokietnikami oraz wygodnym oparciem. Wśród wielu typów na uwagę zasługuje między innymi fotel Chesterfield, który zdobył serca ludzi w wielu rejonach świata. Świetnie sprawdzi się on szczególnie w mieszkaniach o stylu loftowym oraz w salonach w klimacie retro.