Lampy industrialne zyskują na popularności

Moda na lampy w stylu industrialnym staje się coraz powszechniejsza. Zapoczątkowana przez instalacje w loftach, dziś opanowuje różne inne pomieszczenia. Lampy takie są montowane także w zwykłych mieszkaniach, a także różnych lokalach publicznych. Ich zaletą jest to, że pasują do wielu aranżacji, szczególnie nowoczesnych.

Gdzie pasują lampy industrialne?

Lampy imitujące te, które stosowano dawniej w fabrykach, magazynach czy wszelkich innych zakładach przemysłowych, zaczęto stosować w loftach, czyli mieszkaniach adaptowanych właśnie z tego typu pomieszczeń. Dziś jednak lofty to nie jedyny typ lokali mieszkalnych, gdzie lampy industrialne można zamontować. Obecnie wiele osób urządza zwykłe mieszkania w stylu industrialnym, wykorzystując do wykończenia metal i szkło i nadając im surowy wygląd.

Rodzaje lamp industrialnych

Sklepy z oświetleniem oferują duży wybór takich lamp. Można nabyć je w różnych kształtach i rozmiarach. W większości są to industrialne lampy wiszące. Wiele z nich wyposażonych jest w żarówki, które również imitują te używane w dawnych miejscach pracy. Większość tych żarówek to modele ledowe, dzięki czemu można uzyskać ładne oświetlenie industrialne bez obaw o wysokie rachunki za energię.