Łóżko metalowe albo drewniane – w jaką stylistykę wpisze się każda z takich ram?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy do swojej sypialni wybrać łóżko drewniane, czy też metalowe. Oba te rozwiązania są ciekawe, jednak wpisują się w nieco inne wnętrza.

Drewniane ramy łóżek

Już od lat, jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji łóżek jest oczywiście drewno. Jest ono naturalne, dlatego też ma wiele właściwości korzystnych dla zdrowia (jest m.in. antystatyczne i antyalergiczne). Przy odpowiedniej pielęgnacji i eksploatacji, jest ono również surowcem niezwykle trwałym (o czym zaświadczyć mogą antyki). Łóżko drewniane 140×200 jest też meblem dość uniwersalnym, ponieważ wpasuje się w naprawdę różne aranżacje sypialni. Zaletą takiego mebla jest również to, że doda ono każdemu pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu oraz przytulności.

Łóżka wykonane z metalu

Takie łóżka sprawdzą się nieco lepiej we sypialniach urządzanych w stylu minimalistycznym, industrialnym i nowoczesnym. Mogą przybrać bowiem zwartą i nieco ascetyczną formę. Każde łóżko metalowe 120×200 można pomalować na dowolny kolor, choć tymi najpopularniejszymi są czarne oraz białe. Do tego, ze względu na swoją konstrukcję, taki typ ram łóżek sprawia wrażenie lekkich i nieprzytłaczających wizualnie. Stąd też niejednokrotnie wybiera się je do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Ich zaletą jest również wysoka trwałość, brak skrzypienia oraz odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. W domu mogą więc przetrwać wiele lat.