Nowoczesne lustra

Lustra są podstawowym wyposażeniem każdego mieszkania. Obecnie umieszczamy je nie tylko w łazience, ale też w salonie, sypialni, czy nawet w kuchni. Lustra designerskie (zobacz tu) są świetną ozdobą ścian. Nadają niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniom, a także optycznie je zwiększają.

Lustro nie tylko w łazience

lustra designerskieLustra pasują do każdego wnętrza. Dziś wieszamy lustra wszędzie – nawet w sypialni. Pomieszczenia, w których powiesimy lustra wysokie i wąskie zyskają przestrzeń oraz jasność i blask. Lustra odbijają światła więc nawet ciemne i małe pomieszczenia staną się jaśniejsze i optycznie – większe. Jeżeli nie jesteśmy fanami minimalizmu to możemy powiesić kilka luster obok siebie. „Wybierając miejsce na ścianie, w którym powiesimy lustro, warto się nad tym dobrze zastanowić. Należy zwrócić uwagę na to, aby nie odbijały się w nim meble czy inne elementy wyposażenia wnętrz. W takim wypadku lustro spotęguje wrażenie nieuporządkowanej przestrzeni i bałaganu”.

Podświetlane lustra

Lustra z żarówkami najczęściej wybierają makijażystki i wizażystki. Żarówki takie posiadają taflę szkła, która doświetla twarz, a także mają neutralną barwę świecenia. Jest ona najbardziej zbliżoną do światła naturalnego – dziennego. Coraz częściej na takie rozwiązanie decydują osoby niezwiązane z branżą kosmetyczną. Lustra designerskie podświetlane idealnie sprawdzą się w łazience, salonie, sypialni. Będą stanowić dodatkowe źródło światła, a także będą pełnić funkcję ozdoby.