Nowoczesne systemy drzwi przesuwnych do szaf

W dzisiejszych czasach nowoczesne systemy drzwi przesuwnych wykorzystywane są bardzo często w szafach i garderobach. Dzięki nim można zaoszczędzić naprawdę sporo wolnej przestrzeni, której zawsze brakuje. Stylowe systemy drzwi przesuwnych ułatwiają urządzenie funkcjonalnej szafy na ubrania oraz sypialni. Drzwiczki przesuwane są bardzo modne i niesłychanie praktycznie, dlatego też coraz więcej projektantów korzysta z ich dobrodziejstwa.

Prowadnice jednotorowe

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największą popularnością cieszą się prowadnice jednotorowe. Doskonale nadają się one przede wszystkim do wykonania pojedynczych drzwi przesuwanych. Można z nich nie tylko podzielić pomieszczenia na dwie części, ale również wykonać wspaniałą garderobę. Bardzo często stosuje się również prowadnice dwutorowe, które przeznaczone są z kolei do drzwi zbudowanych z dwóch skrzydeł. Prowadnice dwutorowe doskonale prezentują się w mieszkaniach prywatnych oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Prowadnice to po prostu specjalne listwy, po których drzwi mogą swobodnie się przesuwać. Na naszym rynku największą popularnością cieszą się profile aluminiowe i stalowe, które są bardzo wytrzymałe i rewelacyjnie się prezentują. Profile aluminiowe i stalowe, mają bardzo wiele różnorodnych kolorów, dzięki czemu bez żadnego większego problemu, można je dopasować do pozostałych elementów wystroju wnętrz.