Odkryj baterie prysznicowe podtynkowe

Coraz częściej klasyczna armatura natynkowa jest zastępowana przez podtynkowe baterie prysznicowe, które pozwalają na wygodniejszą aranżację wnętrza łazienki. Eleganckie baterie prysznicowe wymagają większych nakładów prac przy montażu, jednak zdecydowanie warto jest zastosować je w wykańczanej łazience. 

Działanie baterii prysznicowej podtynkowej

Zasadniczo wyróżnia się standardowe oraz termostatyczne baterie prysznicowe podtynkowe. Te drugie są droższe, jednak przekłada się to na zwiększenie wygody użytkowania, dzięki możliwości precyzyjnego ustawienia temperatury wody. Dodatkowe koszta zwrócą się natomiast dzięki większej oszczędności wody, którą charakteryzuje się podtynkowa bateria termostatyczna.

Ukryć to, co nie zdobi wnętrza

Baterie do prysznica montowane podtynkowo składają się z elementów instalowanych w bruzdach ścian oraz deszczownic, słuchawek prysznicowych i dysz do hydromasażu, które pozostają eksponowane. Ukrycie mieszacza oraz podłączeń skutkuje bardziej estetycznym wyglądem zestawu prysznicowego i doskonale sprawdza się w prysznicach, w których rezygnuje się z klasycznego brodzika, na korzyść odpływu liniowego umieszczanego w posadzce.

Wygoda użytkowania i sprzątania

Tego rodzaju baterie pozwalają na dowolne umiejscowienie poszczególnych elementów takich jak dysze hydromasażu. Rozstawienie dysz oraz wysokość deszczownicy można dzięki temu dopasować do indywidualnych potrzeb. Podtynkowe zestawy prysznicowe są również łatwiejsze do utrzymania w czystości.