Płytki łazienkowe – jakie najlepsze?

Wybór płytek łazienkowych jest duży, można wybierać takie o różnych kształtach i rozmiarach, tym większy problem. Łazienka jest pomieszczeniem, które jest dość trudne w aranżacji ze względu na to, że jest zazwyczaj najmniejsze w domu. Jakie płytki do łazienki wybrać?

Płytki patchwork czy w jednolitym kolorze?

płytka podłogowa typu patchworkKażde z rozwiązań ma pewne wady i zalety. Decydując się na płytki w jasnym, jednolitym kolorze możemy optycznie powiększyć wnętrze. To dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku bardzo małej łazienki. Taka minimalistyczna łazienka nie każdemu jednak przypadnie do gustu. Osoby, które lubią odważne aranżacje wnętrz, z pewnością powinny zainteresować się płytkami patchwork, które są bardzo mocno zdobione, prezentują się świetnie i co najważniejsze można ułożyć z nich dowolną aranżację. Płytki patchwork – https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork są obecnie dość popularne i wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Płytki podłogowe

Kolejna ważna sprawa, to płytki podłogowe. Obecnie możliwości jest nieskończenie wiele. Ciekawym rozwiązaniem są na przykład płytki, które imitują marmur albo beton, one wyglądają naprawdę bardzo elegancko i drogo, choć mają przystępną cenę. Można zdecydować się również na położenie paneli z podwyższoną odpornością na wilgoć i zabrudzenia. Pomysłów jest wiele, warto zainspirować się pomysłami przedstawianymi w sieci, albo zdecydować się na współpracę z architektem wnętrz, który podpowie nam, jakie rozwiązanie będzie odpowiednie.

Wanna czy kabina prysznicowa?

W tym wypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy z nas ma inny gust oraz potrzeby. Doskonale prezentują się kabiny prysznicowe, są oszczędniejsze i zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Kabina prysznicowa to dobra opcja w przypadku osób starszych, które mają problem z poruszaniem się, osób niepełnosprawnych czy dzieci.