Płytki podłogowe do łazienki – jakie?

Łazienka jest jednym z ważniejszych miejsc w domu. W niej spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego powinna być urządzona stylowo, ale co najważniejsze wygodnie i funkcjonalnie. Wybór podłogi do łazienki to bardzo ważna kwestia i taka decyzja nie może być podejmowana zbyt pochopnie.

Czy ceramika limone to dobry wybór?

Wybierając płytki podłogowe warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów – odporność na uszkodzenia, ścieralność oraz antypoślizgowość. Ze względu na to, że łazienka jest miejscem, gdzie panuje podwyższona wilgotność, trzeba zastosować materiał bardzo dobrej jakości, który będzie odporny na wilgoć. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się ceramika limone od Ekspertów Łazienek, która wyróżnia się niepowtarzalnym designem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod produkcji, płytki ceramiczne oraz gres limone zyskują na popularności zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych odbiorców.

Wśród ceramiki limone można znaleźć między innymi płytki drewnopodobne, gres szkliwiony, płytki imitujące marmur, beton, cement, a także płytki w stylu patchwork. Można wybierać spośród różnych wzorów, faktury oraz bogatej gamy kolorystycznej, każdy powinien znaleźć coś w ich ofercie dla siebie.

Czym się kierować wybierając płytki podłogowe do łazienki?

Wybierając materiał na podłogę do łazienki, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim jak jakość wykonania płytek. Niestety w tym wypadku cena najczęściej idzie w parze z jakością. Zakup najtańszych płytek z marketu budowlanego nie będzie zatem najlepszym rozwiązaniem. Warto inwestować w płytki pochodzące od renomowanych, sprawdzonych producentów, którzy udzielają długiej gwarancji na swoje produkty. Podłogi nie wymienia się co roku, dlatego warto kupić porządny materiał, który posłuży przez wiele lat i nawet po dekadzie użytkowania będzie wyglądał, jak nowy.