Pokrowiec na przewijak – jak wybrać najlepszy?

pokrowiec na przewijak TrilliUrządzając pokój dziecka należy pamiętać, że na przewijak pokrowiec jest rzeczą konieczną i do jego wyboru powinniśmy się przyłożyć. Jeden absolutnie nie wystarczy, bo co zrobimy, gdy nasz jedyny egzemplarz się pobrudzi a my zorientujemy się, że nie posiadamy kolejnego pokrowca na przewijak niemowlęcy. Nie ma więc na co czekać i trzeba wybrać go już dziś.

Bawełna rządzi

Na świecie istnieją setki materiałów, zarówno sztucznych jak i naturalnych. Jednakże nic tak świetnie nie sprawdza się do produkcji pościeli i ubranek niemowlęcych jak bawełna. Pokrowiec na przewijak także powinien być uszyty z bawełny. Zapewni to możliwość prania go w wysokiej temperaturze oraz bezpieczeństwo dziecka.

A może cerata?

Na pewno ten materiał byłby bardziej praktyczny, jednak wybierając pokrowiec z ceraty musimy pamiętać, żeby przed położeniem dziecka położyć na nim prześcieradło lub pieluszkę tetrową. Jeśli tego nie zrobimy dziecku się nic nie stanie, ale zimna cerata może zdenerwować dziecko i utrudnić przebieranie, które i tak często jest wyzwaniem.

Przewijak jest zatem rzeczą praktyczną i może stanowić super rozwiązanie dla rodziców. Odciąży kręgosłup rodzica oraz zapobiegnie zabrudzeniom np. na łóżku, czy innym miejscu do przewijania.