Pomogą w codziennym jedzeniu – nowoczesne krzesła

Karmienie maluchów pokarmem stałym nie należy do najłatwiejszych. Dzieci się wiercą i utrudniają podawanie pożywienia. Z pomocą przychodzą nowoczesne krzesła do karmienia. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takich produktów.

Po pierwsze, bezpieczeństwo!

Nowoczesne krzesła są zazwyczaj wysokie, dzięki czemu ułatwiają rodzicom karmienie. Wysokość jednak konotuje ryzyko niebezpiecznego upadku. Wybierajmy zatem jedynie takie przedmioty, które zapewniają dziecku bezpieczeństwo. Ważne jest żeby krzesełka dla dzieci posiadały szelki. Najlepszym wyborem są produkty, które posiadają szelki zabezpieczające biodra i ramiona, dzięki temu, dziecko nie opuści samo krzesełka. Drugi aspekt wpływający na bezpieczeństwo malca to ścianka oddzielająca nogi dziecka. Jej obecność zabezpieczy przed możliwością wysunięcia się malucha dołem, pod blatem.

Po drugie, wygoda!

Wybierając krzesełka dla dzieci ułatwiające karmienie, powinniśmy kierować się przede wszystkim wygodą malucha,a le także i naszą. Najważniejsze jest siedzisko. Musi ono być miękkie i zapewniać komfort podczas siedzenia. Dosyć ważne jest również, by było łatwe w utrzymaniu czystości. W tym celu wybierajmy produkty, które umożliwiają odpięcie materiału z siedziska i upranie. Myśląc o wygodzie zwróćmy także uwagę na oparcie. Powinno ono być regulowane, tak, by istniała możliwość uzyskania optymalnej pozycji dziecka podczas jedzenia. Podobna zasada dotyczy podnóżka. Ważne, żeby blat był wysuwany, ułatwi to wkładanie i wyjmowanie dziecka.