Pufy – stylowe siedziska tapicerowane

W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz jest dziedziną niemal bez granic. Mieszkania i domy urządzane są w różnorodnych stylach, które mogą znacznie się od siebie różnić. Jednak w wielu z nich można znaleźć elementy wspólne, np. meble takie jak pufy.

Funkcjonalne pufy do siedzenia

Pufy, które popularne były w latach 90., przez jakiś czas nie pojawiały się w polskich domach. Jednak teraz wróciły do mody – i to ze zdwojoną mocą. Wyglądają one już jednak nieco inaczej niż kiedyś. Nadal są niskim, często otwieranym siedziskiem, ale teraz przyjmują najróżniejsze formy oraz są wykonywane z wielu nietypowych materiałów. Mogą one stać:

– bezpośrednio na podłodze,
– na drewnianych nóżkach,
– na metalowej obręczy.

Tego rodzaju pufy do siedzenia najczęściej ustawia się w salonach i sypialniach, gdzie stają się komfortowym, a zarazem stylowym siedziskiem.

Pufy dla dzieci i dorosłych

Co ważne, tego rodzaju meble są także doskonałym rozwiązaniem dla najmłodszych. Są bowiem niskie i bardziej bezpieczne niż np. krzesła. Obecnie na rynku znaleźć można wiele rodzajów puf dekoracyjnych. Są one obite skórą ekologiczną albo aksamitem. Czasami wykonane są też z dzianiny. Spotkać można także pufy wiklinowe. Meble tapicerowane występują w tak szerokiej ofercie, że łatwo dopasować je w salonie do posiadanych mebli wypoczynkowych: pod względem koloru, materiału czy też podobieństwa formy. W sypialni natomiast pufa stać się może ciekawym elementem kontrastowym. Możliwości aranżacyjnych przy użyciu tych mebli jest naprawdę wiele.