Remont łazienki – jak ją urządzić?

Chociaż remont łazienki zazwyczaj związany jest z dużymi nakładami finansowymi, to na niektórych elementach można nieco zaoszczędzić. Jak urządzić łazienkę i na jakie elementy podczas remontu warto zwrócić uwagę?

Wybierz styl i kolory

stylowe półki pod lustroObecnie większość polskich łazienek jest utrzymana w jasnych barwach, co jest bardzo dobrym zabiegiem, jeżeli pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów. Gdy mamy większy obszar do zagospodarowania można pozwolić sobie na więcej swobody. Tak czy inaczej, jasne kolory optycznie powiększają wnętrze i warto zdawać sobie z tego sprawę.

Jeżeli chodzi o styl łazienki, to jest to oczywiście kwestia gustu. Niektórzy są miłośnikami minimalizmu, inni lubią styl prowansalski, glamour, czy industrialny. Są i tacy, którzy lubią odważne rozwiązania aranżacyjne, także lubują się we wzorach i intensywnych kolorach.

Odpowiednie wyposażenie do łazienki – meble, półki łazienkowe, dodatki

Najważniejszym elementem wyposażenia łazienkowego są meble. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich mebli, ponieważ producenci oferują naprawdę wiele możliwości. Meble muszą być na pewno pojemne, co ważniejsze odporne na wilgoć, gdyż w łazience jest wilgotno. Kluczowe jest to, aby meble posiadały pojemne szuflady, inaczej istnieje ryzyko, że kosmetyki i środki czystości gromadzone w łazience po prostu się nie zmieszczą.

Jeżeli miejsca jest mało, dobrym rozwiązaniem będą półki łazienkowe, które można zawiesić na przykład nad wanną. To dobre rozwiązanie, na takich półkach łazienkowych można ustawić większość kosmetyków, które nie zmieszczą się w szufladach. Łazienka to jedno z mniejszych pomieszczeń w domu, paradoksalnie gromadzi się w niej bardzo dużo rzeczy.

Urządzając łazienkę na własną rękę bez pomocy architekta wnętrz, warto szukać inspiracji w sieci. To dobre źródło inspiracji, ale również wiedzy.