Rozwianie dla pokoju dziecięcego

Wiele dzieci upodobało sobie malowanie na ścianach, na nic prośby i groźby rodziców. Dzieci malują i będą malować. Warto więc zastąpić tradycyjne farby na ścianach zmywalną tapetą.

Jak znaleźć zmywalną tapetę?

W sklepach jest szeroki wybór tapet dziecięcych odpornych na zmywanie.  Zmywalne tapety maja odpowiednie oznaczenia na rolkach. Są to zazwyczaj falki. Taki znaczek informuje o tym, że tapety odporne są na zmywanie wodą i z całą pewnością im to nie zaszkodzi. Trzy falki oznaczają wyjątkowo odporną na zmywanie tapetę, która spokojnie wytrzyma traktowanie wodą i szczotką. Będzie to zatem świetne rozwiązanie w pokoju małego artysty, który z uporem maniaka maluje ściany.

Tapeta odporna na plamy

Warto zainteresować się tematem i poszukać tapety odpornej na plamy. Mechanizm działania wygląda tutaj podobnie jak w przypadku obrusów wodoodpornych. Takie tapety dla dzieci opornie przyjmują plamy. Dla dzieci tapety takie nie będą się różnić niczym szczególnym od tradycyjnej tapety, a dla rodzica będzie ogromnym ułatwieniem.

Każdy kto posiada w domu rysownika malującego po ścianach powinien wypróbować rozwiązanie w postaci zmywalnej tapety. Jeśli się nie sprawdzi – trudno, ale zawsze warto próbować.