Sposób na dobrą organizację w każdej szafie

Dobrze zorganizowana szafa to podstawa tego, by szybko odnaleźć w niej ulubione ubrania i wyszykować się do wyjścia. Czasami warto poświęcić nawet jeden weekend na zrobienie gruntownych porządków w szafie. Drążek na ubrania oraz wieszaki to elementy niezbędne do tego, aby w szafie zapanowała przejrzystość i ład.

Przejrzysta szafa na wyciągnięcie ręki

drążek na ubrania

Odpowiedni sposób ułożenia ubrań w szafie to klucz do sukcesu. Jeżeli szafa nie posiada drążka, trzeba go po prostu kupić. Czasami lepiej zamontować teleskopowy rozkładany drążek na ubrania, wcześniej usuwając z szafy półki. Ubrania wiszące na wieszakach łatwiej segregować i układać, na przykład zgodnie z kolorem czy typem. Wiszące rzeczy mniej się gniotą, często samoistnie rozprostowują się i można zakładać je bez prasowania.

Wieszaki do szafy

Teleskopowy drążek na ubrania to zatem naprawdę dobra inwestycja w organizację szafy. To samo dotyczy większej ilości wieszaków, które można kupić w wersji bardziej ekonomicznej, lub też w wersji bardziej eleganckiej. Ekonomiczne wieszaki na ubrania to po prostu wieszaki wykonane z plastiku. W wielu szafach najlepiej prezentują się te białe. Bardziej eleganckie wieszaki to wieszaki wykonane z drewna. Tutaj cena za sztukę to nawet kilka złotych, a więc w przypadku sporej ilości ubrań, inwestycja w wieszaki może wynieść nawet kilkaset złotych. Szafę można jednak organizować małymi krokami i etapami, tak by finalnie dojść do zadowalającego efektu.