Szklane stoliki kawowe

Stoliki kawowe to ważny element wystroju każdego salonu. Z pozoru niepozorne, ale to właśnie wokół nich koncentruje się wiele czynności. Czym zatem należy się kierować wybierając nowoczesne stoliki kawowe?

Elegancki i nowoczesny stolik kawowy wykonany ze szkła sprawdzi się w zasadzie w każdym wnętrzu. Nadaje on całej aranżacji lekkości oraz nieco elegancji. Do wyboru są meble w całości wykonane ze szkła oraz te, które posiadają jedynie szklany blat. Takie stoliki kawowe wbrew pozorom mają wiele zalet. Przede wszystkim są łatwe do czyszczenia. Z drugiej strony w zasadzie każde dotknięcie szkła zostania na nim nieestetyczne ślady. Poza tym zawsze istnieje również ryzyko zarysowania blatu. Dlatego zawsze warto stawiać na wytrzymałe szkło hartowane.

Poza tym stolik kawowy musi być nie tylko ładny, ale i praktyczny. Duże znaczenie ma przede wszystkim jego wielkość. Nie może być za mały i za duży. Wysokość trzeba dopasować do sofy i foteli, przy których się siedzi. Kształt  z kolei w dużej mierze jest kwestią indywidualną. Najpopularniejsze są od lat stoliki kwadratowe i owalne. Czasami w sklepach znaleźć można modele nietypowe. Sprawdzają się one jednak raczej we wnętrzach nowoczesnych. Stolik kawowy musi być też stabilny i nieruchomy. Blat powinien być dobrze przymocowany do podstawy. Kiedy w mieszkaniu są małe dzieci warto też zwrócić uwagę na kanty i ich ostrość. Dziecko podczas zabawy może bowiem zrobić sobie krzywdę.