Wybieramy biurko dla dziecka

Biurko to obok fotela lub krzesła najważniejszy element wystroju każdego dziecięcego pokoju. Przy nim spędza się najwięcej czasu, zarówno podczas nauki, jak i korzystania z komputera. Sprawdźmy, jakie biurka dla dzieci najlepiej wywiązują się z pokładanego w nim zadania.

Wymiary

Najważniejszym parametrem, na jaki trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego biurka dla dziecka są jego wymiary. Powinny one być dopasowane do wzrostu dziecka, które będzie z niego korzystać. Inne biurko kupimy pierwszoklasiście, inne uczniowi, którzy zmierza ku końcowi podstawówki. Dla dzieci o wzroście 115-125 cm powinno się zakupić biurko o wysokości ok. 55 cm. W przypadku dzieci starszych, warto kierować się zasadą, która zakłada, że odległość między siedziskiem krzesła, a blatem biurka wynosi 25 cm.

Dodatkowe atuty

Jeżeli dziecko będzie korzystać z komputera warto zakupić biurko nowoczesne, które uwzględnia konieczność ustawienia monitora. Najbardziej optymalne ustawienie jest wtedy, gdy monitor znajduje się wyżej niż klawiatura. Warto zatem postawić na biurko z wysuwaną półeczką na rolkach, na której ustawimy klawiaturę. Dobrym posunięciem jest również wybór biurka, które jest wyposażone w różnego rodzaju półeczki i przegrody, umożliwiające przechowywanie pod ręką najważniejszych przyborów lub płyt z programowaniem komputera. Pomoże to utrzymać czystość w pokoju i posegregować potrzebne pomoce.