Zanim kupisz, czyli na co zwrócić uwagę w sklepie meblowym?

Sklep zajmujący się dystrybucją i sprzedażą mebli w niczym nie przypomina zwykłych sklepów. Tutaj nikt się nie spieszy, nikt nikogo nie pogania… Jest to oczywiste, chociażby ze względu na cenę danych mebli. Co jeszcze może nas zaskoczyć w tym sklepie?

Przedstawienie produktów

Wystawione „na widok publiczny” meble można dotykać, sprawdzać, mierzyć a także – siedzieć na nich. W niektórych sklepach, meble które znajdują się w ofercie, posiadają specjalne maty z PVC, których zadaniem jest ochrona mebla przed wycieraniem.

Razem czy osobno?

Kupując meble online warto sprawdzić, czy są one sprzedawane w komplecie, czy też osobno. Sam fakt, że meble w komplecie A mogą być sprzedawane osobno, wcale nie oznacza, że ta sama zasada musi dotyczyć mebli wchodzących w skład kompletu B. Co ciekawe – zdarza się, że informacja na ten temat nie jest przedstawiana zbyt czytelnie dla Klienta.

Transport

Odwiedzając sklep meblowy trzeba uwzględnić koszty transportu. Zwłaszcza, jeśli kupujemy meble w możliwie najtańszej konfiguracji. Koszt ten, w zależności od rozmiaru mebla, może wynieść od kilkudziesięciu do nawet i kilkuset złotych. Może się też zdarzyć, że transport będzie całkowicie za darmo…

Dodatki

Dobry salon meblowy online (nie jest to wyłącznie domena sklepów internetowych), może nam opcjonalnie zaproponować przeróżne dodatki, takie jak chociażby oświetlenie LED, odmienione uchwyty itd. Warto sprawdzić, co otrzymujemy w cenie a co za dodatkową opłatą.