Zastosowanie i właściwości płyt laminowanych

Płyty laminowane zna każdy, ponieważ stosuje się je między innymi do produkcji mebli, a także blatów kuchennych i łazienkowych. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie.

Zastosowanie płyt laminowanych

Płyty laminowane są stosowane między innymi w zabudowie wnętrz oraz w branży meblarskiej. Wykorzystuje się je także z powodzeniem do konstrukcji różnorodnych typów mebli, na przykład do salonu, kuchni, sypialni oraz łazienki (Sprawdź:
https://www.belmeb.pl/plyty-meblowe/wiorowe/laminowane.html ). Szeroka gama kolorów, wzorów oraz faktur pozwalają również na zastosowanie płyt między innymi do aranżacji wnętrz i dekoracji ścian.

Płyty te potrafią imitować drewno oraz wcielić się w różnorodne kolory. Ich specyfika sprawia, że znajdują także swoje zastosowanie w przestrzeni publicznej, nie tylko prywatnej.

Płyta laminowana: właściwości

Każda płyta laminowana posiada wielowarstwową strukturę, a co za tym idzie – jest bardzo trwała pod względem mechanicznym. Powierzchnia jest odporna na wszelkie zarysowania, uderzenia, a nawet zadrapania, z kolei laminaty wyróżniają się odpornością na czynniki atmosferyczne, a w szczególności działanie pary wodnej, wody oraz wilgoci. Płyty tego typu są produkowane z użyciem wysokozaawansowanej technologii, która zabezpiecza je przed potencjalnymi ubytkami. Oznacza to, że można je czyścić środkami chemicznymi. Warto również nadmienić, że płyty laminowane nie gromadzą ładunków elektrostatycznych na swojej powierzchni oraz nie przyciągają kurzu.