Jak czyścić drzwi prysznicowe do kabiny?

Drzwi prysznicowe do kabiny są dostępne w wielu wariantach, ale ich czyszczenie niemal zawsze wygląda dokładnie tak samo. Zabrudzone szyby pokryte osadem z mydła nie są zbyt reprezentacyjne, więc koniecznie trzeba zadbać o to, by zawsze były czyste. Jak to zrobić? Jak czyścić drzwi prysznicowe?

Płyn do szyb

drzwi czarne profile do prysznica

Do czyszczenia drzwi do kabiny najlepiej używać płynu do mycia szyb oraz miękkiej ściereczki. Tyle wystarczy, by pozbyć się z nich smug oraz zabrudzeń. Powierzchnia szkła jest gładka, ale nie wymaga szorowania. Zwykle znajdują się na niej jedynie ślady wody oraz pozostałości po używanych kosmetykach. Mogą one być lekko tłuste, więc jeśli zabrudzenia nie zmywają się przy pomocy płynu, to powinno się zmyć je przy pomocy ciepłej wody. Do czyszczenia drzwi prysznicowych do kabiny można też wykorzystać płyn domowej roboty. By go przygotować wystarczy do szklanki ciepłej wody dodać dwie łyżki octu. Płyn ten może być stosowany dokładnie tak samo jak płyn do mycia szyb. Najłatwiej jest aplikować go przy pomocy spryskiwacza, a później delikatnie przetrzeć powierzchnię. Żeby uniknąć smug i zacieków, mokre drzwi powinno się wytrzeć do sucha. Najlepiej jest robić to po każdym użyciu kabiny prysznicowej. Jeśli jednak to niemożliwe, to trzeba pamiętać o wytarciu drzwi, chociaż po ich umyciu. Dzięki temu efekt będzie zdecydowanie bardziej widowiskowy.

Zapobieganie parowaniu

Drzwi prysznicowe są narażone na parowanie. To naturalne, skoro różnica temperatury w kabinie prysznicowej i pozostałej części łazienki różni się od siebie. Para woda później skrapla się, a na szybie pozostają brzydkie zacieki. Z tego powodu koniecznie trzeba podjąć kroki, które mają na celu ograniczenie parowania. Można więc spryskać drzwi specjalnym preparatem do ich mycia z dodatkami zapobiegającymi parowaniu albo też wypróbować domowych metod. Najbardziej znana z nich polega na posmarowaniu drzwi kabiny grubą warstwą pianki do golenia, a następnie starciu jej ręcznikiem papierowym. Tyle wystarczy, by para wodna nie osiadała na szybie.