Stoliki ogrodowe – które są najlepsze dla ogrodu?

Wielu właścicieli obiektów kupuje stoliczki ogrodowe na działkę. Dzięki tak poręcznemu i małemu stolikowi w domku zawsze znajdzie się miejsce, aby zjeść posiłek na świeżym powietrzu, zorganizować spotkanie z przyjaciółmi lub po prostu usiąść z filiżanką gorącej kawy w otoczeniu piękna własnego ogrodu. Oczywiście stoliczki ogrodowe powinny być wykonane z zupełnie innych materiałów niż meble domowe. Będą one stale narażone na działanie słońca, deszczu, wiatru, a nawet śniegu. Jak zatem wybrać odpowiedni stolik ogrodowy do ogrodu?

Rodzaje stolików ogrodowych na działkę

Aby wybrać odpowiedni stoliczek do ogrodu działkowego, powinniśmy wziąć pod uwagę 3 ważne czynniki:

  • Rozmiar stoliczka ogrodowego;
  • Trwałość materiału, z którego został wykonany;
  • Funkcjonalność stolika.

Stolik ogrodowy na działkę. Jaki rozmiar lepiej wybrać?

Oczywiście stolik powinien być dobrany w takim rozmiarze, aby było gdzie go postawić, aby był wygodny w użytkowaniu, no i oczywiście, aby zastanowić się, ile osób będzie przy nim siedziało.

Na przykład, jeśli planujesz zakup stolika do lokalu dla 5 osób, lepiej wybrać blat o długości co najmniej 150 cm i szerokości co najmniej 70 cm. Wokół takiego stołu można bez problemu ustawić 5 do 6 krzeseł – po 2 na obu końcach i 4 po szerszych stronach. Jeśli planujesz zakup stołu okrągłego, a nie prostokątnego, szukaj blatów o średnicy 1 m lub większej, co stanowi wystarczającą ilość miejsca dla 5-6 osób, które mogą przy nim jeść. Sprawdź różne warianty pod adresem https://www.sfmeble.pl/c/stoliki-ogrodowe-ogrod.

stoliczek ogrodowy na podwórku

Stoliczek ogrodowy dla posesji. Co wybrać: składany czy stacjonarny?

Gdy już zdecydowaliśmy, jakiej wielkości powinien być odpowiedni stolik ogrodowy, czas pomyśleć o jego funkcjonalności. Niektórzy właściciele domów wolą nie zostawiać stołu w ogrodzie na stałe, lecz korzystać z lżejszego, składanego stołu, który w razie potrzeby można schować w garażu lub szopie. Z kolei stacjonarne stoły tarasowe z litego drewna są bardziej stabilne i trwałe. Które rozwiązanie jest więc lepsze?

Im bardziej są one stabilne i trwałe. Które rozwiązanie jest więc lepsze? Z reguły stoliki stacjonarne są większe i cięższe, a przez to bardziej wytrzymałe. Doskonałym przykładem są stoły ogrodowe wykonane z żeliwa i polerowanych desek. Ponadto są one bardzo stabilne i nie boją się silnych podmuchów wiatru, ponieważ ważą średnio 30-40 kg. Ma to jednak również swoją wadę – takie stoliki trudno jest przenieść w inne miejsce.